Auktionshuset Metropol AB

 Earlier auctions den 15 januari 2024 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1590 3017  Akryl Mirsada Rebic (f. 1964), Sverige. "Mirreh". Signerad. Akryl, 50x40cm, oramad

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)

1590 3213  Akvarell Åke Holm (1900-1980), Sverige. Landskap. Signerad, akvarell, 14x17 cm, yttermått inklusive ram: 19x22 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:14)

1590 4002  Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Purple patterns". Signerad. Akvarell, 30x24cm, yttermått inklusive ram: 44x37cm

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)

1590 4181  Armaturdelar brons, diverse

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:39)

1590 4059  Årstallrikar 22 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)

1590 3410  Årsur kupa av glas. Höjd: 31 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)

1590 4189  Bänk design: Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Längd: 112 cm, djup: 39 cm, höjd: 44 cm

Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)

1590 4190  Bänk design: Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Längd: 72 cm, djup: 39 cm, höjd: 44 cm

Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:24)

1590 4188  Barnsäng korg. Längd: 91 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:05)

1590 4241  Bestick silver, 5+ 4+ 1 delar. Längd: 13-14. Vikt: 180 gr ca

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:24)

1590 4035  Bestickuppsättning nysilver, ca 40 del

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)

1590 3229  Bildrulle Kina, 30x310 cm, Wang Xi tillskriven

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)

1590 4228  Blandteknik Bertil Stenmark (1912-1989), Sverige. Marin, Signerad. Blandteknik, bildmått: 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:34)

1590 3262  Blandteknik Margit Kristiansson (1927-2019), Sverige. "Handduken", Signerad, daterad a tergo - 79. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x68 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:02)

1590 3261  Blandteknik Margit Kristiansson (1927-2019), Sverige. "Shahen av Iran". Signerad, daterad a tergo - 79. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x68 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:52)

1590 4233  Blandteknik Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad. Blandteknik + bok, bildmått: 18x15 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:49)

1590 4040  Blandteknik Sten Sture Sandgren (1894-1964), Sverige. Signerad, blandteknik, 38x57 cm, yttermått inklusive ram: 42x60 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)

1590 4230  Bokstöd/hylla längd: 36-56 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)

1590 4278  Bord Engelsk stil. Diameter: 108 cm + en iläggsskiva om 55 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)

1590 4260  Bordsbokställ Åtvidaberg. Ek. Längd: 75 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)

1590 3149  Bordslampa koppar, nutida, ställbar. Höjd: 58 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:13)

1590 4124  Bordslampa Orrefors, Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Kristall. Höjd: 55 cm

Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)

1590 4207  Bordslampfot Glasfot. Höjd: 33 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:30)

1590 4161  Bordslampfot Orrefors, Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Märkt RD. Höjd: 35 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:18)

1590 4121  Bordslampfötter Ett par, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Sjögräs, Kosta. Höjd: 31 cm

Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:50)

1590 3352  Bordslampor Ett par, Aneta. Höjd: 68 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:17)

1590 4151  Bordslystrar Ett par. Höjd: 52 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:38)

1590 4197  Bordsspegel Björk, 52x50 cm

Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)

1590 3316  Bordsur tidigt 1900-tal, med intarsia. Längd: 25 cm, djup: 17 cm, höjd: 37 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)

1590 4201  Brickor 2 st, mässing. Diameter: 64 cm. Höjd: 4-7 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:29)

1590 4172  Champagneglas 8 st. Höjd: 17 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:22)

1590 4255  Dessertskålar 9 st, Kekkerit, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, diameter: 11, höjd: 9 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:44)

1590 4243  Dockor 3 st, Greta Nygren Hedquist, Troll. Höjd: 32-43 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:07)

1590 4108  Etagebord Louis XVI-stil, gallerkant, onyx, mässingsdekor. Bredd: 55 cm, djup: 35 cm, höjd: 79 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)

1590 4042  Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige, daterad . Signerad, numrerad 20/150,57,21x14 cm, yttermått inklusive ram: 46x32 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:45)

1590 4028  Fällstolar ett par

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)

1590 4270  Färglitografi 2 st, Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: 32x39-51x61 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)

1590 4078  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad HC 17/29. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:25)

1590 4007  Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 113/340. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 58x62 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:16)

1590 4075  Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), Sverige. Årtull. Signerad, numrerad 35/285. Färglitografi, bildmått: 55x42 cm, yttermått inklusive ram: 69x55 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:07)

1590 3421  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Trollgubben Rydell. Signerad, färglitografi, numrerad 154/400, olöst blad, oramad, 47x31 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:06)

1590 3344  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Båthus i skärgården. Signerad, numrerad 171/310. Färglitografi, bildmått: 24x42 cm, yttermått inklusive ram: 46x62 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:15)

1590 4037  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 23/360. Färglitografi, bildmått: 25x40 cm, yttermått inklusive ram: 51x62 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:15)

1590 4017  Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 148/150. Färglitografi, daterad bildmått: 42x53 cm, yttermått inklusive ram: 60x74 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:05)

1590 4070  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 71/360, "Mozart K516". Färglitografi, bildmått: 44x48 cm, yttermått inklusive ram: 65x66 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:13)

1590 4016  Färglitografier 5 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 9/170, daterad 1981. Färglitografi, bildmått: 41x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x69 cm

Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:01)

1590 4157  Fat + skål med lock, 4 + 1 delar, Berlin- respektive Sevresmärke. Diameter: 17-24 cm

Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:49)

1590 4154  Fat + SKÅL. 3 delar, bland annat Rosenthal, Diameter: 27-31 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)

1590 3071  Fat + skålar på fot + burk med lock, Kina. Diameter: 6-13,5. Höjd: 5 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)

1590 4021  Fat + vas, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 27 cm, höjd: 10 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)

1590 4023  Fat 2 st, Royal Copenhagen respektive Arabia. Diameter: 30-33 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:43)

1590 4130  Fat Hutschenreuther, Juldekor, diameter: 31 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:54)

1590 4142  Fat Konstglas, Kosta Boda, diameter: 35 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:46)

1590 4140  Fat Morkulla. Diameter: 34 cm, höjd: 4,5 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:46)

1590 4030  Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese

Hammered for 4.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:52)

1590 3118  Flaskor 4 st, Holmegaard. Höjd: 12-29 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:02)

1590 4160  Glas + vas + fat, 8 delar, Böhmen. Höjd: 7-19 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:19)

1590 4145  Glas 14 delar, Bemålade, olika modeller, bland annat tomte. Höjd: 6-13,5

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:31)

1590 3040  Glasservis "SAS", 20 delar. 17+ 2+ 1 st. Höjd: 5,5-11 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:32)

1590 4183  Golvlampa före detta fotogen. Höjd: 170 cm

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:42)

1590 4065  Golvlampa Smide, höj- och sänkbar. Höjd: ca 150

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:10)

1590 4191  Golvlampfot Josef Frank (1885-1967), Österrike. Märkt 2148, ej etiketterad, mässing. Höjd: 150 cm

Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)

1590 4069  Golvlampfot mässing, NK 32786. Höjd: 136 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)

1590 3358  Golvspegel höjd: 159 cm. Bredd: 46 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)

1590 3247  Golvvas Oslo, 1960-tal. Höjd: 47 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:32)

1590 4079  Gouache Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. "Montmartre La Place de Moulin Rouge". Signerad. Bildmått: 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x50 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)

1590 4005  Grafiskt blad Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Ligg". Signerad, numrerad 8/100. Bildmått: 19x31cm, yttermått inklusive ram: 29x40cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:25)

1590 4012  Halsband + 1 par örhängen, silver Lapponia. Längd: ca 40 cm. Vikt: 15g

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:28)

1590 3377  Halsband med hänge silver, "Studio E&P", Else Berntsen & Paul Hughes, Norge. Längd: 5 cm. Höjd: 6 cm, vikt: 35 g

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:41)

1590 3383  Halsband med örhängen 3 delar, Sterlingsilver. Clips, Diameter: 3-14 cm. Vikt: 58g

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:23)

1590 4195  Hängskåp ett par. Bredd: 36 cm, djup: 12 cm, höjd: 76 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:17)

1590 4026  Hörnväggskåp höjd: 65 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)

1590 4193  Ikon Ryssland, 27,5x18,5 cm

Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:05)

1590 4202  Ishink Luxium, France, Äpple. Höjd: 21 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:27)

1590 3308  Jalusiskåp längd: 80 cm, djup, 47 cm, höjd: 75 cm, nyckel

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:10)

1590 4152  Jardinierer 2 st, Kristall, Slipat glas. Längd: 31-35, höjd: 22-25 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)

1590 3119  Jultallrikar 13 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:03)

1590 4162  Kaffe-/ teservis 39 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 12 kaffekoppar med fat, 2 tekoppar med fat, 21 assietter, två gräddkannor, två sockerskålar varav en saknar lock

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:14)

1590 4156  Kaffegods 24 delar, Bavaria

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)

1590 4226  Kaffekanna + sockerskål, 2 delar, Singapore, Arabia. Höjd: 10-22 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:22)

1590 2017  Kaffekanna silver, Georg II, Stämplad Edward Feline, London 1738. Höjd: 24 cm, vikt: 890 gr brutto

Hammered for 6.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)

1590 3103  Kaffeservis 60 delar, Arzberg

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:45)

1590 4144  Kakfat på fot silver, 1852, CN. Diameter: 19. Höjd: 15 cm, vikt: 265g ca

Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)

1590 4225  Kanna "Alfi 21", rostfritt. Höjd: 16 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)

1590 3349  Karaffer 2 st, kristall, bland annat Kosta. Höjd: 22-24 cm

1590 4029  Karmstol 1950-tal, ek

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)

1590 4063  Karmstolar ett par, Angarths

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)

1590 4248  Kasperdockor + teater, modell äldre, diverse, 5 st dockor

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:39)

1590 4158  Koppar + fat, 6 delar, Japan. Höjd: 2-5,5 cm, diameter: 9-18,5 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)

1590 4259  Kristallprismor diverse

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:14)

1590 4266  Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Höjd: 6-7,5 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:31)

1590 4268  Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8-8,5 cm. Höjd: 6-7,5 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:02)

1590 4269  Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8-8,5 cm. Höjd: 6-7,5 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:45)

1590 4267  Krukor/ytterfoder 40 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8 cm. Höjd: 6 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)

1590 4205  Kuverttallrikar 15 st, Rosenthal. Diameter: 27,5 cm

Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)

1590 3418  Lampbord med lådor. Bredd: 44 cm. Djup: 33 cm, höjd: 72 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)

1590 4135  Likörglas 9 + 6 st, Färgade. Höjd: 10,5 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:02)

1590 4272  Litografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad ej numrerad. Bildmått: 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 46x51 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)

1590 3107  Ljuskrona empirestil, prismor. Höjd: 95 ca

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:37)

1590 9135  Ljuskrona Hagamodell. Höjd: 70 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:20)

1590 4182  Ljuskrona med prismor, Rokokostil. Bredd: 50 cm, höjd: 70 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)

1590 4265  Ljusstakar 12 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fåglar, Höjd: 6,5 cm

Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:54)

1590 4136  Ljusstakar 8 st, färgat glas, Hovmantorp. Höjd: 18-26 cm

Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)

1590 4119  Ljusstakar Ett par, "Vallonmässing", 1987. Höjd: 25 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:47)

1590 4022  Ljusstakar ett par, Art Déco. Höjd: 5 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:20)

1590 4264  Ljusstakar ett par, England, pläter. Höjd: 38 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:39)

1590 4128  Lykta etsad dekor. Höjd: 34 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:07)

1590 3326  Mat/teservisdelar ca 75 delar, Minton, England

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)

1590 3385  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110 cm. Bredd: 110 cm + två iläggsskivor om 48 cm, höjd: 74 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:21)

1590 3361  Matservis 57 delar, Hackefors

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)

1590 3281  Matservis Haviland, Frankrike, för NK, ca 80 delar

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:54)

1590 4103  Matta Afghan, 58x260 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:18)

1590 4104  Matta Afghan, 64x252 cm

1590 4096  Matta Kelim, afghan, 101x140 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:24)

1590 4098  Matta Kelim, Afghan, 77x294 cm

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:26)

1590 4097  Matta Kelim, afghan, 80x292 cm

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:41)

1590 4101  Matta Keshan, 70x94 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:20)

1590 4179  Matta Kina, 137x190 cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:09)

1590 4178  Matta orientalisk, 107x154 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:46)

1590 3297  Matta orientalisk, 115x160 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)

1590 4274  Matta Orientalisk, 150x243 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:59)

1590 4277  Matta Orientalisk, 159x270 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)

1590 3050  Matta Orientalisk, 162x246 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)

1590 3048  Matta Orientalisk, 169x235 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:15)

1590 4198  Matta orientalisk, 83x93 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:49)

1590 3331  Matta Orientalisk, Beluch, 130x180 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:15)

1590 3333  Matta Orientalisk, Bochara, 130x165 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:17)

1590 4055  Matta orientalisk, Galleri, 90x327 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:18)

1590 4169  Matta orientalisk, Kelim, Afghan, 80x120 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)

1590 3330  Matta Orientalisk. Bochara, 110x192 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:09)

1590 4213  Matta Rosenkelim, 199x320 cm

Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)

1590 4044  Minkpäls storlek ca 38

Hammered for 4.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:21)

1590 4236  Mynt / medaljer diverse, 10 del

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:17)

1590 4036  Oljemålning Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 35x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x40 cm

Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)

1590 4171  Oljemålning Börje Nilsson-Hugo (1913-1987), Sverige. "Blomster i kruka". Signerad, daterad 1970. Olja på pannå, 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)

1590 3397  Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Blommor i Gustavsbergskrukan". Signerad. Olja på duk, 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:29)

1590 3019  Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Österlen". Signerad. Olja på duk, 40x50cm, oramad

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:09)

1590 4003  Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Storm". Signerad. Olja på duk, 40x40cm, oramad

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:21)

1590 3438  Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Utsikt mot Skeppsholmen. Signerad. Olja på pannå, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 28x38 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:37)

1590 3089  Oljemålning Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, daterad A tergo, Borgholm 1939. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:42)

1590 4018  Oljemålning Ivan Bergdahl (f. 1929), Sverige. "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)

1590 4014  Oljemålning Jack Borch, komposition. Signerad. Olja på duk, 46x33 cm, oramad

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)

1590 4015  Oljemålning Karl Gustav Holmberg (1916-1994), Sverige. Signerad, daterad 61, "Annalkande oväder, Cadiz". Olja på pannå, 23x49 cm, yttermått inklusive ram: 38x65 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)

1590 4054  Oljemålning Lennart Pilotti (1912-1981), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x97 cm, yttermått inklusive ram: 77x114 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:04)

1590 4072  Oljemålning M Ljunggren, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 89x65 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:23)

1590 4071  Oljemålning M Ljunggren. Signerad, daterad 69, landskap. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 83x66 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:27)

1590 4165  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, religiöst motiv. Olja på pannå30x23 cm, yttermått inklusive ram: 36,5x29 cm. Ej signerad

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)

1590 4175  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, man med bok. 75x60, oramad, lagad duk

Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:26)

1590 4186  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Albert, 1907, marin. Olja på duk, 50x85 cm, yttermått inklusive ram: 63x99 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:27)

1590 3139  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Bois, Alpmotiv. Olja på duk, 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)

1590 4077  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Duval, Bar, oramad. Olja på duk, 61x50 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:35)

1590 4081  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad G Lindh, Pojkar och eka. Omkring 1900, Olja på duk, 96x147 cm, yttermått inklusive ram: 140x190 cm

Hammered for 6.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:25)

1590 4217  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Tabley, Ryssland, Daterad -89. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 100x55 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:43)

1590 4215  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Capri. Olja på duk, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:27)

1590 4170  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1894, Fruktstilleben. Olja på duk, 49x67 cm, yttermått inklusive ram: 68x86 cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)

1590 3391  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1964, Hamnmotiv. Olja på duk, 65x99 cm, yttermått inklusive ram: 78x113 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)

1590 4039  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, paris. Olja på pannå, 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 32x37 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:20)

1590 9052  Oljemålning Renato Borsato. Signerad, Venedig. Olja på duk, 69x43cm, yttermått inklusive ram: 82x57cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:57)

1590 4076  Oljemålning Torgny Dufwa (1876-1960), Sverige. Utsikt mot åkermark. Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 49x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x64 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:17)

1590 3266  Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Timmerflottning, Signerad. Olja på duk: bildmått: 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 61x50 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:49)

1590 3211  Oljemålningar 2 st, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Tillskrivna, 1930-tal. Ej signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 25x18 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:12)

1590 4147  Överskåp 1800-tal, Allmoge. Bredd: 111 cm, djup: 36 cm, höjd: 108 cm, nyckel

Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:07)

1590 4261  Pallar 6 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:46)

1590 4262  Pallar 6 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:52)

1590 4263  Pallar 8 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)

1590 4031  Päls Mink, ca 38 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:34)

1590 4237  Päls Mink, Östling & Company, för PUB

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:36)

1590 4180  Parti kristall 7 del

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)

1590 4127  Piedestal Louis XVI-stil, stenskiva. Diameter: 44 cm, höjd: 76 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:14)

1590 4126  Piedestal omkring 1900, Louis XVI-stil, stenskiva, gallerkant, diameter: 30, höjd: 80 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:54)

1590 3431  Plunta + kanna, 2 delar, Silver / kristall, "G III" & Birmingham. Höjd: 12-19,5

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)

1590 4149  Porslin 8 delar, bland annat Rosenthal & Herend, parti. Längd: 7-13 cm, djup: 8-13 cm, höjd: 1-8 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:35)

1590 4155  Ram 1800-tal, ramens innermått: 35x29 cm, yttermått inklusive ram: 48x41 cm

1590 4133  Remmare 6 st. Höjd: 14 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)

1590 4057  Rullbord Mahognyskiva. Bredd: 72 cm. Djup: 42 cm, höjd: 63 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)

1590 4027  Rullstol 1920-tal

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)

1590 4032  Ryamatta 190x200 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:39)

1590 4187  Saig-korg längd: 42 cm, djup: 33 cm, höjd: 44 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:59)

1590 4088  Samlartallrikar 50 st ca, Sverige / England, bland annat Wedgwood & Rörstrand. Diameter: 13-25 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)

1590 4275  Sängram mässing, NK Nordiska Kompaniet, 120x190 ca

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)

1590 4253  Sideboard England, mahogny. Längd: 121 cm, djup: 59 cm, höjd: 91 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)

1590 3334  Sideboard med tre lådor, Habitat. Längd: 113 cm, djup: 37 cm, höjd: 77 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:22)

1590 3106  Sideboard Med tre lådor. Längd: 170 cm, djup: 56 cm, höjd: 70 cm, nyckel

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:32)

1590 4254  Skål + fat, 4 dekar, Kina, 1900-tal. Diameter: 17,5 - 25,5 cm, höjd: 8,5 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:08)

1590 4045  Skål Kina. Längd: 18 cm

Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)

1590 3428  Skål på fot Silver / kristall, J O Östlund, 1860, diameter: 21, höjd: 18,5. Vikt: 1000g brutto

Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)

1590 4174  Skålar + fat, 3 delar, bland annat Simon Gate, Tusen Fönster, Kristall. Diameter: 13-36 cm

1590 4159  Skålar 4 delar, Konstglas. Diameter: 14-24,5 cm, längd: 14-24,5 cm, djup: 12-24,5 cm, höjd: 4-11 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:08)

1590 4139  Skålar 4 st, Kristall, Orrefors, 12-18,5. Höjd: 9-12 cm

1590 4112  Skålfat Gustafsberg, majolika, omkring 1900,36x27 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)

1590 3165  Skålfat stengods, Linda Ljunggren, "Velvet underground", monogramsignerad. Diameter: 49 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)

1590 4068  Skåp Jugend, med glasade dörrar, ek. Bredd: 148 cm. Djup: 60 cm, höjd: 205 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)

1590 4212  Skedar silver, 14 st, 3 olika modeller. Längd: 10-21 cm, Vikt: ca 205 g, cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:32)

1590 3310  Skrivbord England. Bredd: 109 cm. Djup: 58 cm, höjd: 74 cm, mått benutrymme:, bredd: 46, höjd: 57

1590 3319  Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Signerad. Längd: 13 cm. Höjd: 12 cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)

1590 4053  Skulptur bemålad gips. Höjd: 59 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:47)

1590 3069  Skulptur Buddha, byst, gjutjärn, delvis bronserad. Höjd: 24 cm

Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:39)

1590 4235  Skulptur Kweramil, Apa. Höjd: 18 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)

1590 4122  Skulptur porslin, Ashavix Collection. Höjd: 30 cm

1590 4049  Skulpturer 2 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 14-22 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)

1590 4239  Skulpturer 3 st, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Konstglas, Ägg, Boda, en etikettmärkt. Höjd: 6-10 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:18)

1590 4060  Skulpturer 5 st, Isbjörnar, Bing & Grøndahl. Längd: 12-31, höjd: 8-21 cm

Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:04)

1590 2016  Sockerskål med senare lock, silver, Georg II, Stämplat Robert Lucas London, 1731. Diameter: 11 cm, höjd: 6, 5+ 3, vikt: 260 gr

Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)

1590 4199  Spegel 1800-tal, 74x87 cm

1590 3307  Spegel 1800-tal. Bredd: 63 cm, höjd: 117 cm

Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)

1590 3112  Spegel empirestil, 101x52 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:44)

1590 4052  Spegel Vägghängd, dubbelsidig. Höjd: 120 cm, djup: 30 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:21)

1590 4086  Stol Thomas Berglund, Nippon Giraffe, K2 design, svartlackerat trä, klädsel i röd textil, rygghöjd ca 140 cm, sitthöjd 48 cm ca, limiterad upplaga. Signerad, märkt undertill K2 Design Chair No. 10 cm

Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:19)

1590 3123  Stolar 4 st, Casa Padrino, Italien, formpressat trä med kromad benställning. Sitthöjd. 44 cm

Hammered for 4.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:55)

1590 3335  Stolar 4+ 2, Jugend

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:23)

1590 3429  Supkalk silver, FHA, 1801, Invändigt förgylld. Höjd: 14 cm, vikt: 70g

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)

1590 4224  Syltkruka Marianne Westman (1928-2017), Sverige. "Lingon", trälock, diameter: 13, höjd: 15 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:38)

1590 3443  Takarmatur Klot i vitt opalglas. Diameter: 30 cm. Höjd: 85 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:13)

1590 4087  Takarmatur metall, vit. Höjd: 35 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:15)

1590 4094  Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)

1590 4129  Tallrikar 11 delar, Tomtedekor, Fyrklövern. Diameter: 17-27 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:57)

1590 3345  Tallrikar 15 delar, 14 assietter. Diameter: 19 c cm, ett serveringsfat. Diameter: 31 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:44)

1590 4204  Tallrikar 2+ 2 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 23-23,5

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:43)

1590 4120  Tavelramar 2 st, yttermått inklusive ram: 57x66 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:10)

1590 4210  Tegods Royal Copenhagen, 15 delar, Musselmalet

Hammered for 5.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:09)

1590 4227  Tekannor 2 st, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Arabia, dekor i guldfärg av blad. Höjd: 12-15 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)

1590 4240  Tekoppar 7 delar, orientaliska

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)

1590 4173  Textiltavlor 4 st, bland annat Jobs, 55x39-95x60, oramade

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:53)

1590 3209  Träsnitt 4 st, Åke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 23x17-33x40 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)

1590 4249  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 232/250. Bildmått: 61x43 cm, yttermått inklusive ram: 82x59 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:50)

1590 4090  Uppläggningsfat "Perugia Italy", längd, 44. Djup: 38 cm, höjd: 13 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)

1590 4245  Väggarmatur 1950-tal, EWÅ, Värnamo, "V 13". Höjd: 16 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:20)

1590 4246  Väggarmatur 1950/60-tal, böjbar, Märkt "KT Typ 557". Längd: 46 cm, djup: 11 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)

1590 4166  Väggarmatur Teak, utdragbar. Längd: ca 50-125 cm. Djup: 32 cm, höjd: 22 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:35)

1590 4123  Väggreliefer 4 st, efter Albrecht Dürer, trä och metall, händer & kanin. Höjd: 11-18 cm

1590 3369  Vas + SKÅL, 2 st, jugend, överfångsglas. Djup: 6-10,5 cm, höjd: 7-14 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:19)

1590 4019  Vas + skål, Kina, Kanton. Höjd: 5-20 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)

1590 3317  Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, Gustavsberg. Höjd: 15,5 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)

1590 4117  Vas Gullaskrufs glasbruk, CRP, kristall. Höjd: 41 cm

1590 4048  Vas Höganäs, Palm. Höjd: 14 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:05)

1590 4113  Vas Kina, Reliefdekor med drakar. Höjd: 26 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:56)

1590 3341  Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 15,5 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:01)

1590 4231  Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 23 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)

1590 4206  Vas Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. ”Ventana”, Kosta. Underfång i olika nyanser, slipad vertikalt. Signerad SS 172. Höjd: 17 cm

Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:13)

1590 4220  Vas Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Orrefors. Höjd: 15 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:59)

1590 4153  Vas sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1973. Diameter: 9,5 cm. Höjd: 18 cm. Vikt: 615 g

Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:47)

1590 4115  Vaser + ytterfoder, 3 delar, Fyrklövern. Höjd: 12-18 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:22)

1590 4223  Vaser 3 st, Rörstrand. Höjd: 15-16,5

1590 4138  Vaser 4 + 5 st, Simon Gate (1883-1945), Sverige. "Tusen Fönster", Orrefors, Höjd: 19-23 cm

Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)

1590 4222  Vaser Ett par, Jugend, glas. Höjd: 11-12 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)

1590 4134  Vinglas 5 st, färgat glas, Böhmen. Höjd: 18,5 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)

1590 4011  Vinglas & ölsejdlar 6 + 6 st, Strömbergshyttan, grönt glas. Höjd: 11-16, diameter: 7,5 cm

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)

1590 4250  Vitrinskåp Bemålat. Bredd: 87 cm. Djup: 30 cm, höjd: 186 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)

1590 4062  Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 62 cm, djup: 33 cm, höjd: 146 cm, nyckel

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:45)

1590 4150  Vitrinskåp rokokostil. Bredd: 85 cm, djup: 45 cm, höjd: 173 cm, nyckel

Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:36)

1590 4132  Vitvinsglas Böhmen, 19 delar, slipad dekor. Höjd: 14-35 cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)

1590 4116  Ytterfoder 2 st, nutida. Längd: 15-22, höjd: 7-14 ca

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:40)

1590 4118  Ytterfoder Orientaliskt, mässing, diameter: 30, höjd: 27 cm

1590 4209  Ytterfoder Waldemarsudde. Diameter: 26 cm, höjd: 13 cm (storlek 1)

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:49)